Autor Wątek: Blachy, korozja i rdza W204  (Przeczytany 21038 razy)

Offline Rob11

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • W202, C220 CDI
    • Skąd: Kielce
    • Zobacz profil
Blachy, korozja i rdza W204
« dnia: Sierpień 04, 2012, 16:47:20 »
Panowie interesuje jak wygląda jakość zabezpieczenia antykorozyjnego blach w W204?
Nie od dziś wiadomo, że przez ostatnie lata mercedes miał spory problemy z rdzą.
W modelach W202, W203, W210 a nawet nowszych problem korozji jest powszechnie znany, a każdy właściciel tych aut wie jak uciążliwy i ciężki do zlikwidowania jest to kłopot.
Czytałem różne artykuły i spotkałem się z uwagami, że sporadycznie niewielkie ogniska korozji w W204 potrafiły pojawiać się w okolicach uszczelki nad przednią szybą. Innych wspomnień o ataku rudej nie spotkałem, ale ta informacja (niepotwierdzona) i tak dała mi już sporo do myślenia. Planuję zakup nowej C klasy, a skoro rdza pojawia się już w kilkuletnich modelach to znaczy, że nic nie poprawiło się w tej kwestii! Chciałbym oczywiście żeby nie było to prawdą.
Więc pytanie, jak sprawa wygląda z poziomu użytkownika tych aut? Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie odnośnie jakości blach i powłoki lakierniczej w tym modelu. Czy to prawda również, że mercedes daje 30 lat gwarancji na perforację i lakier?

Forum Mercedes C klasa W204

Blachy, korozja i rdza W204
« dnia: Sierpień 04, 2012, 16:47:20 »

Offline Adrian

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Skąd: Warszawa
    • Zobacz profil
Odp: Blachy, korozja i rdza W204
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2012, 23:16:30 »
"Sporadycznie zdarzają się przypadki niewielkich ognisk korozji w okolicy uszczelki przedniej szyby. Najczęściej ich przyczyną są uszkodzenia powstałe w wyniku uderzenia kamienia lub punktowa słabość zabezpieczenia an­tykorozyjnego."

źródło: Musisz być zalogowany, aby zobaczyć ten link. Zarejestruj się lub Zaloguj


Offline Maxim

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Skąd: Łódź
    • Zobacz profil
Odp: Blachy, korozja i rdza W204
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2013, 14:11:14 »
Polecam poczytanie postów na zachodnich forach internetowych na temat rdzy w W204.
Przykłady takich wątków:
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć ten link. Zarejestruj się lub Zaloguj
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć ten link. Zarejestruj się lub Zaloguj
Szukajcie na innych niemieckich, angielskich i amerykańskich forach, na pewno coś znajdziecie w temacie.

Offline Mirek

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • C 220 CDI W 204; W 906 315 CDI
    • Skąd: okolice Bdg
    • Zobacz profil
Odp: Blachy, korozja i rdza W204
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2014, 13:06:18 »
Autko mam z 2007 początek produkcji rudej zero nawet śladu, że gdziekolwiek chciała by się pojawić. Blacha jest zabezpieczona antykorozyjnie jak należy do tego przednie błotniki są aluminiowe. Ruda pokaże się jedynie w miejscu dzwona czy kontaktu z większym kamieniem. Przy fabrycznym zabezpieczeniu nie ma prawa jej już być.

Offline Rob11

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • W202, C220 CDI
    • Skąd: Kielce
    • Zobacz profil
Odp: Blachy, korozja i rdza W204
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2014, 16:30:40 »
Cieszy mnie to bo wiem, że poprzednie modele C klasy W202 i W203 mają spore problemy z korozją.
Osobiście miałem doświadczenia z W202, a kolega ma W203 i obdywa modele rdza bardzo lubi. Mam nadzieje, że inżynierowie mercedesa uporali się z tym problemem, bo w aucie spod znaku gwiazdy takie problemy nie powinny się pojawiać.

Offline Monia

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł: 0
  • Płeć: Kobieta
    • 220 CDI
    • Skąd: z planety Ziemia
    • Zobacz profil
Odp: Blachy, korozja i rdza W204
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2015, 02:56:53 »
W203 ma problem z blachami ktore rdzewieja szybka jak na wiek samochodu. Mojego staruszka ochronilam tym ze mylam go recznie za pomoca domowego karchera, szczegolnie dokladnie po zimie. Oczywiscie reczne dokladne pastowanie, conajmniej cztery razy do roku. Garazowanie. Efekt jest taki ze moj w203(jeszcze go nie sprzedalam) ma o wiele mniej rdzy niz jego rowniesnicy. Chociaz tej rdzy( szczegolnie na nadkolach) jest za duzo jak na sredni wiek samochodu. Wiec polecam mycie reczne, pastowanie, stosowanie dobrych srodkow myjacych i konserwujacych blachy a napewno opozni to rdzewieniu blach ( sprawdzone i powrownywane z innymi samochodami z tego samego rocznicznika). Wiec u w204 takze polecam dbanie o karoserie i mycie jej dokladnie, recznie. Oraz pastowanie dobrymi srodkami antykorozydyjnymi. Moze praca nie jest lekka i czasem zajmuje pol soboty ale oplaci sie to w pozniejszych latach. Konserwacja i jeszcze raz konserwacja dobrymi srodkami.

Offline V126

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • S203 200CDI '02
    • Skąd: Lublin
    • VIN: WDB2032041F212729
    • Zobacz profil
Odp: Blachy, korozja i rdza W204
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2016, 19:33:36 »
Chciałbym przyłączyć się do pytania autora tematu. Niezbyt znam niemiecki i czy mógłby ktoś w skrócie napisać jaka jest konkluzja na tamtym forum? Informacje z portali typu onet itp, gdzie było o tych oznakach korozji w okolicy szyby, olewam, gdyż z pewnego doświadczenia z W203 wiem, że opisywane przez nich typowe usterki są całkowitym zaprzeczeniem prawdy :P

Offline gregor99

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Skąd: Warszawa
    • Zobacz profil
Odp: Blachy, korozja i rdza W204
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2017, 08:51:37 »
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć ten link. Zarejestruj się lub Zaloguj
Chciałbym przyłączyć się do pytania autora tematu. Niezbyt znam niemiecki i czy mógłby ktoś w skrócie napisać jaka jest konkluzja na tamtym forum? Informacje z portali typu onet itp, gdzie było o tych oznakach korozji w okolicy szyby, olewam, gdyż z pewnego doświadczenia z W203 wiem, że opisywane przez nich typowe usterki są całkowitym zaprzeczeniem prawdy :P

Tylko na onecie się zawiodłeś czy na innych portalach informacyjnych, poradach też? Dobrze wiedzieć, gdzie nie zaglądać po instrukcje.